cheesing ایران ایرانی پیروزی قهرمانان

cheesing: ایران ایرانی پیروزی قهرمانان پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر ایران لیگ قهرمانان آسیا

گت بلاگز اخبار اجتماعی در برابر بدحجابی و جرایم مشهود طبق قانون عمل و برخورد می‌کنیم / پلیس

بارها گفته ایم که عمده مردم عزیز و بزرگوار ما و زنان جامعه ما مباحث عفاف و حجاب را رعایت می کنند ، ولی اگر معدود افرادی هستند که هنجار شکنی کرده و حجاب را رعایت

در برابر بدحجابی و جرایم مشهود طبق قانون عمل و برخورد می‌کنیم / پلیس

پلیس: در برابر بدحجابی و جرایم مشهود طبق قانون عمل و برخورد می کنیم

عبارات مهم : حوادث

بارها گفته ایم که عمده مردم عزیز و بزرگوار ما و زنان جامعه ما مباحث عفاف و حجاب را رعایت می کنند ، ولی اگر معدود افرادی هستند که هنجار شکنی کرده و حجاب را رعایت نمی کنند پلیس در قبال آنان به وظایف خود عمل کرده و بر اساس قانون با جرم مشهود که در منظر عموم باشد برخورد خواهد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد : پلیس با هر جرم مشهودی طبق قانون برخورد خواهد کرد و اگر معدود افرادی حجاب را رعایت نکنند پلیس به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین اشتری، در سیزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا که صبحگاه امروز (شنبه) در مقرر مرکزی پلیس کشور برگزار شد، اظهار کرد: یکی از بخش های مهم تاثیرگذار و موثر پلیس در زندگی مردم پلیس راهور ناجا هست. مجموعه ای که شبانه روز در خدمت مردم کشور است و زحمات همکاران ما در این حوزه بر هیچ کس پوشیده نیست. ماموران راهور در سرما و گرما و شب و روز در حال انجام وظیفه هستند و بر اساس شاخص های ما کارها خوبی نیز در امسال در مجموعه پلیس راهور انجام شده است است.

در برابر بدحجابی و جرایم مشهود طبق قانون عمل و برخورد می‌کنیم / پلیس

فرمانده ناجا با بیان اینکه یکی از تاکیدات همیشگی ما و فرماندهان گذشته و همچنین مسئولان کم کردن تصادفات و جان باختگان حوادث رانندگی بودند، گفت : ما باید عوامل متعدد زمینه ساز حوادث را بشناسیم. جاده، صنعت خودرو، عامل انسانی و … از جمله این موارد است که البته عامل انسانی تاثیر بیشتری بر روی حوادث دارد.

اشتری با اشاره به این که بعضی از علل وقوع حوادث رانندگی در اختیار پلیس نیست گفت : باید به همین علت سهم دیگر دستگاه ها نیز در این زمینه مشخص شده است و تاکید مقام معظم رهبری این است تا دستگاه های مختلف، همه در کم کردن آمار حوادث و جان باختگان رانندگی اقدام کنند.

بارها گفته ایم که عمده مردم عزیز و بزرگوار ما و زنان جامعه ما مباحث عفاف و حجاب را رعایت می کنند ، ولی اگر معدود افرادی هستند که هنجار شکنی کرده و حجاب را رعایت

وی در ادامه با تاکید بر این که باید سهم تمام دستگاه ها در بروز حوادث رانندگی مشخص و روشن شود، خاطر نشان کرد: مسئولان مربوطه نیز باید بدانند که چطور عمل کنند. به عنوان نمونه همین نقاط اتفاق ساز درصدی از آن برطرف شده است هست، ولی باید مابقی این نقاط نیز ایمن سازی شود. باید اشتباهات را به مسئولان بالاتر و دستگاه ها منعکس کنیم.

معایب خودروها باید برطرف شود

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه در حوزه ماشین و ایمنی ماشین باید معایب موجود برطرف شود، تصریح کرد: ما نمی توانیم نسبت به ایمنی خودروها بی تفاوت باشیم و حتما به عنوان پلیس تا آنجا که وظایف مان است به وظیفه خود عمل خواهیم کرد، ولی باید سهم دستگاهها در این زمینه مشخص و ابلاغ شود.

در برابر بدحجابی و جرایم مشهود طبق قانون عمل و برخورد می‌کنیم / پلیس

اشتری با اشاره به افزوده شدن تعداد زیادی ماشین و موتورسیکلت به تناوب ترافیکی کشور، خاطر نشان کرد: تعداد زیادی ماشین و موتورسیکلت به کشور اضافه شده است هست، ولی تغییری در زیرساخت ها ایحاد نشده هست. در این شرایط موفق شده است ایم طی سالهای اخیر تصادفات را کم کردن دهیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: در این رابطه باید تمام ظرفیت های مان را به میدان بیاوریم تا حداقل چهار تا پنج درصد در تصادفات و تلفات رانندگی کم کردن داشته باشیم. البته در این زمینه نقش اطلاع رسانی، رسانه ها و رسانه ملی بسیار موثر است و امروز شرکت صدا و سیما این آمادگی را دارد که در کنار ناجا و در خدمت مردم به وظایف خود در این حوزه عمل کند.

بارها گفته ایم که عمده مردم عزیز و بزرگوار ما و زنان جامعه ما مباحث عفاف و حجاب را رعایت می کنند ، ولی اگر معدود افرادی هستند که هنجار شکنی کرده و حجاب را رعایت

اشتری در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه واکنش‌ها و برخورد کارکنان راهور با شهروندان اشاره کرد و گفت : نحوه واکنش‌ها و برخورد کارکنان ما با آحاد جامعه مهم هست. این واکنش‌ها باید مقتدرانه و قانونمندانه باشد و در عین حال هنگامی که قانون را اجرا می کنیم باید توام با واکنش‌ها انسانی و مهربانی همراه باشد. آیا که پلیس راهور یکی از مجموعه هایی است که بیشترین ارتباط را با مردم دارد.

پلیس تاکیدی بر صدور جریمه ندارد

در برابر بدحجابی و جرایم مشهود طبق قانون عمل و برخورد می‌کنیم / پلیس

وی با اشاره به نقش و ضرورت فرهنگ سازی، اظهار کرد: ما تاکیدی در صدور جرایم رانندگی نداریم و تنها در آنجایی جریمه را اعمال خواهیم کرد که راننده تخلفی کرده باشد. عالی ترین حالت جهت ما فرهنگسازی هست، ولی کسی که تخلف کند پلیس ناچار به جریمه کردن او هست. آیا که این جریمه به نفع خود فرد ، دیگر رانندگان و جامعه است و از حوادث دیگری جلوگیری می کند.

اشتری با بیان این که ما به دنبال این نیستیم که عملکرد خود را با تعداد قبوض جریمه نشان دهیم، ادامه داد: جریمه جهت کسانی است که قانون را رعایت نمی کنند. امروز اگر از خانواده بسیاری از جانباختگان حوادث رانندگی و همچنین آسیب دیدگان این حوادث بپرسیم قطعا می گویند که ای کاش پلیس در هنگام تخلف جریمه کرده بود تا این حوادث رخ نمی داد.

به گفته فرهانده نیروی انتظامی پلیس به دنبال این است تا با اطلاع رسانی و ساختن فرهنگ و حتی صدور قبض جریمه را کمتر کند.

ضرورت بهره گیری از فناوری های تازه جهت کم کردن سوانح

اشتری در ادامه سخنان خود به نقش فناوری در کم کردن سوانح و تلفات حوادث رانندگی اشاره کرد و گفت : باید از فناوری های تازه در این راستا استفاده کنیم . ما هر چه که بتوانیم مواظبت های الکترونیکی را جایگزین نیروی انسانی کنیم قطعا کارمان موثرتر خواهد شد. در طی چند سال گذشته استفاده کردیم ولی تعداد این تجهیزات کم است و همه دستگاهها باید پای کار بیایند و به پلیس جهت تامین این تجهیزات کمک کنند.

فرمانده ناجا همچنین به استفاده از تجهیزات روز به عنوان جزو برنامه های پلیس اشاره کرد و گفت : در سال های 96 – 95 پیشرفت خوبی در این حوزه داشتیم. امیدوارم در سال 97 رشد بهتری در این حوزه انجام دهیم.

افزایش 37 درصدی اعتبارات ناجا

فرمانده ناجا به بودجه پلیس نیز اشاره کرد و گفت: ما از طریق زیاد کردن اعتبارات در این زمینه اقداماتی را انجام خواهیم داد و امسال خوشبختانه در مجموعه اعتبارات ناجا 37 درصد رشد داشته ایم که بخشی از آن مربوط به فاوا، راهور و … هست. البته هم چنان تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم و خلاهایی وجود دارد ، ولی این رشد بودجه خوب بوده و ان شاء الله در خدمت مردم باشیم.

اشتری با اشاره به ساماندهی موتورسیکلت سواران، گفت : متاسفانه امروز به علت عدم رعایت مقررات و همچنین عدم استفاده از کلاه ایمنی، درصدی از راکبان موتورسیکلت ها بعد از تصادف فوت می کنند و علت آن هم ضربه سر هست. باید در این زمینه و جهت کم کردن این آمار اقداماتی صورت گیرد .

وی ادامه داد: البته من پیش از این نیز توصیه کرده ام که اگر در مواقعی درگیری میان این افراد و ماموران پلیس پیش آمد ماموران ما نگذارند که این درگیری زیاد شود تا اتفاق ای رخ دهد. اگر جوانی آمد و جهت جلوگیری از توقف موتورش سماجت کرد باید ماموران صحنه را مدیریت کرده و طور دیگری واکنش‌ها کنند.

فرمانده ناجا با اشاره به کارها گسترده پلیس در حوزه هایی همچون صدور گواهینامه ، صدور پلاک و …. اظهار کرد: در سال 96 کارها خوبی در این زمینه صورت گرفته است و میلیون ها خدمات از سوی پلیس راهور ارائه شده است هست. البته اشکالاتی هم وجود داشته است که باید برطرف شود.

برخورد ناجا با جرم مشهود و بد حجابی

فرمانده ناجا در ادامه سخنان خود به ناهنجاری های اجتماع اشاره کرد و گفت : ناجا با هر جرم مشهودی طبق قانون برخورد خواهد کرد. بارها گفته ایم که عمده مردم عزیز و بزرگوار ما و زنان جامعه ما مباحث عفاف و حجاب را رعایت می کنند ، ولی اگر معدود افرادی هستند که هنجار شکنی کرده و حجاب را رعایت نمی کنند پلیس در قبال آنان به وظایف خود عمل کرده و بر اساس قانون با جرم مشهود که در منظر عموم باشد برخورد خواهد کرد.

وی با بیان این که ما باید در این زمینه با جدیت کار خود را انجام دهیم، خاطر نشان کرد: در این مورد زیاد صحبت خواهد شد.

فرمانده ناجا با اشاره به سفرهای نوزوزی نیز ، گفت : قرارگاه نوروزی پلیس راهور از 25 اسفند ماه فعال شده است و فعالیتش تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت. ماموران راهور باید حتما جهت این ایام آمادگی مورد نیاز را داشته باشند و عالی ترین خدمات را به مردم ارائه دهند تا شهروندان با کمترین حوادث عالی ترین سفر و ایام خوبی را در کنار خانواده ارزش داشته باشند. به همین جهت نیز تعداد قابل توجهی نیروی کمکی و ماشین به ناوگان پلیس راهور اضافه شده است است.

واژه های کلیدی: حوادث | قانون | برخورد | رانندگی | جریمه کردن | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog