cheesing ایران ایرانی پیروزی قهرمانان

cheesing: ایران ایرانی پیروزی قهرمانان پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر ایران لیگ قهرمانان آسیا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت‌های نمایشی در بازار ارز

در روزهای اخیر، بسیاری از صرافی ها قیمت هایی را بر تابلوی خود ثبت می کنند که در آن اقدام به فروش نمی کنند. به عنوان مثال، روز سه شنبه تعدادی زیادی از صرافی ها ق

قیمت‌های نمایشی در بازار ارز

قیمت های نمایشی در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

در روزهای اخیر، بسیاری از صرافی ها قیمت هایی را بر تابلوی خود ثبت می کنند که در آن اقدام به فروش نمی کنند. به عنوان مثال، روز سه شنبه تعدادی زیادی از صرافی ها قیمت دلار را زیر ۴ هزار و ۵۰۰ تومان ثبت کردند، ولی هر گاه مراجعه کننده ای جهت تهیه دلار به این صرافی ها می رفت، به یک گزاره ثابت بر می خورد: «دلار جهت فروش نداریم.» بعضی نیز متقاضیان را راهنمایی می کردند که جهت تهیه دلار به صرافی های منتخب رجوع کنند، صرافی هایی که جهت خرید باید در صف می ایستادند.

در این شرایط، می توان گفت تعدادی زیادی از صرافی های بازار قیمت های نمایشی را بر تابلوی خود درج می کنند؛ صرافی های منتخب نیز که دلار را زیر ۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می کنند، به طور معمول با صف های طولانی مواجه هستند. روز گذشته، قیمت دلار بر تابلوی صرافی های منتخب مورد اشاره ۲۰ تومان رشد کرد و به ۴ هزار و ۴۸۴ تومان رسید. این دومین رشد متوالی شاخص ارزی بود. قیمت یورو نیز با ۶۱ تومان زیاد کردن به بهای ۵ هزار و ۵۶۲ تومان رسید.

قیمت‌های نمایشی در بازار ارز

با وجود زیاد کردن قیمت دلار، بعضی متقاضیان که در این صف ها قرار داشتند، عنوان می کردند که از بامداد روز قبل جهت تهیه ارز به میدان فردوسی مراجعه کرده اند. روز گذشته محمد باقر نوبخت، سخنگوی قوه مجریه نیز در بخشی از صحبت های خود عنوان کرده بود، دولت تلاش دارد حباب ارز را از بین ببرد، ولی جهت خرید ارز می دانیم اتوبوس اتوبوس آدم می آورند.

به نظر می رسد یکی از دلایل ورود افراد زیاد به بازار و قرار گرفتن در صف های ارزی به رانتی برمی گردد که از عرضه ارزان ایجاد شده است هست. عده زیادی از بازیگران بازار عنوان می کردند، تا زمانی که بین بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهرهای مرزی اختلاف وجود دارد، افراد زیادی از شهرستان ها جهت خرید دلار در صف خواهند ایستاد. ازسوی دیگر، بر اساس گزارش ها روز گذشته دلار در بازار غیررسمی و در میان دلالان نیز بالای ۴ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت می خورد. این عنوان نیز در زیاد کردن انگیزه صف نشینان جهت خرید دلار موثر بود. توصیه دیگری که بعضی فعالان ارزی به آن اشاره می کنند اوج بودن قیمت های حواله دلار و سطح زیاد قیمت حواله درهم نسبت به قیمت صرافی های منتخب بازار بود. از نظر آنها این عنوان نیز موجب می شود که قیمت های فعلی مورد پذیرش زیاد معامله گران بازار قرار نگیرد. بعضی صرافی ها که قیمت های خود را مطابق صرافی های منتخب درج کرده اند، عنوان می کنند که مراجع بالاتر از آنها خواسته اند که اقدام به درج قیمت های سامانه سنا کنند. با این حال، همین صرافی ها در قیمت های درج شده است فروشی را صورت نمی دهند.

در روزهای اخیر، بسیاری از صرافی ها قیمت هایی را بر تابلوی خود ثبت می کنند که در آن اقدام به فروش نمی کنند. به عنوان مثال، روز سه شنبه تعدادی زیادی از صرافی ها ق

با وجود اتفاقات این چنینی در بازار ارز، باید اشاره کرد که بازارساز از آخرهای بهمن ماه با اجرایی کردن بسته ۳ بندی توانست بسیاری از التهابات بازار را کم کردن دهد، موضوعی که از اهمیت زیادی برخوردار است ولی این توصیه را نیز باید مدنظر قرار داد که تاکید بیش از اندازه بر کم کردن قیمت در شکل گیری صف های ارزی موثر بود. به نظر می رسد بازارساز با نزدیک کردن قیمت صرافی های منتخب به بازارهای همسایه و مدیریت انتظارات بتواند به کم کردن صف های ارزی کمک کند. روز سه شنبه علی رغم رشد دلار، سکه تمام بهار آزادی راه کاهشی را در پیش گرفت و با هزار تومان کم کردن به قیمت یک میلیون و ۵۸۸ هزار تومان رسید. این اتفاق در حالی افتاد که بهای اونس در بازارهای جهانی نیز در مسیر افزایشی قرار داشت و تا ساعت ۲۰ دیروز به ۱۳۳۶ دلار رسید.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog